Dali jsme se do rekonstrukce bytu

Se svou rodinou jsme se minulý rok konečně rozhýbali k tomu, abychom zrekonstruovali náš byt. Manželka už si dlouho stěžovala na to, že by byt chtěla nějak předělat a trochu zmodernizovat. Já jsem v zásadě nikdy nebyl proti, ale znáte to. Času je málo a energie po práci ještě méně. Když jsem ale nabral nové odhodlání a domluvil se se šéfem na dovolené, konečně jsem se do toho opřel. Měl jsem radost, že žena bude spokojená a děti byly přímo nadšené, i když jejich pomáhání mi spíše přidávalo práci.


Hlavně dětské pokoje volaly po rekonstrukci...


Dětské pokoje potřebovaly rekonstrukci jako sůl. Vše bylo původní od dob, kdy byly děti hodně malé, ale teď když vyrostly, pochopitelně se i změnily jejich požadavky na uspořádání pokoje. Obě děti mají hodně bujnou fantazii a potřebují ke klidnému spánku ještě pořád mírné osvětlení. Já už jsem věděl, kde dětská svítidla v podobě víl pro dceru a malých pohádkových postaviček pro syna seženu. Na internetu jsem si našel webové stránky se vším potřebným a s cenami, se kterými jsem nadmíru spokojen. Svítidla pro děti bývají osazena led diodou a navržena pro drobné dětské ručky. Vybral jsem svítidla s automatickou funkcí rozsvícení a setmění pro dcerku a osvětlení na senzor pro syna. Obě dvě dětská svítidla jsou se stupněm krytí IP20. Znám naše děti a bezpečnost je především, takže jsem přivítal výběr svítidel z kvalitního měkčeného plastu.

K centrálnímu svítidlu je třeba ještě přidat pár doplňkových svítidel
Svítidlo závěsné 40627/31/10Svítidlo závěsné 40627/31/10

V dětské pokoji je centrálním svítidlem svítidlo stropní – já jsem zvolil pro obě děti podélné lanové osvětlení s více světly, aby se daly naklopit a otočit podle potřeby. Svítidla pro děti se musí navzájem doplňovat. Design pro syna i dceru jsem trefil a – samozřejmě po jejich schválení – se děti vyjádřily kladně. Hlavní svítidlo jsem doplnil doplňkovými svítidly podle potřeb našich dětí. Navzájem se světla neruší a dobře vypadají a to je hlavní. Například syn si moc rád hraje v rohu místnosti s legem a proto jsem mu opatřil stojací lampičku do rohu místností, která svítí na velký prostor. Malou lampičku jsem umístil každému z potomků na roh stolu pro potřeby dělání úkolů, malování a podobně, aby si nezkazily oči. Vyčetl jsem, že pro případy dětských pokojů je nejlepší použít studenou bílou s chromatičností 4000 K.

Rekonstrukce dopadla na jedničku

A konečně jednu dětskou lampičku bylo třeba umístit v posteli nebo u postele. Děti si často čtou anebo prohlížejí obrázky před usnutím. Osvětlení jsem upevnil, aby děti neoslňovala a stínidlo se dalo natočit a nebylo průhledné. Myslím, že světla v místnosti jsou nyní umístěna tak, že vyhovují momentálním požadavkům obou dětí a vzájemně se neruší. Dětská svítidla jsou rozestavěna přesně podle ideálních doporučení a to, že se dětem po přestavbě pokoje líbí a osvětlení ocení vidím už podle toho, kolik času tam rády tráví. Zbytek osvětlení a přestavby už byly spíše detaily v koupelně a obýváku a ty jsme podnikli už společně s manželkou. Zase se nám bydlí lépe a já jsem pyšný, že jsem sehnal kvalitu v kombinaci s přívětivou cenou a dokázal vše ideálně zkombinovat.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit